Užimtumo tarnybos parama verslo pradžiai

Verslo skatinimo priemonių Lietuvoje vis daugėja. Yra galimybė kreiptis į Europos Sąjungos paramą skiriančias institucijas, savivaldybę, užimtumo, žemės ūkio ministeriją ar kitus alternatyvius paramos šaltinius.

Tačiau ko gero pagrindinė iš jų – Užimtumo tarnybos teikiama parama verslo pradžiai.

Ši parama nėra apribota tik tam tikrai veiklai, dėl jos suteikimo gali kreiptis, bet kokia veikla norintys užsiimti ir sau darbo vietą sukurti žmonės

Skaitykite: 6 Patarimai Kaip Pradėti Verslą Lietuvoje →

Šiame straipsnyje mes plačiau pakalbėsime apie tai kaip aplikuoti šios paramos gavimui.

Reikia pagalbos su verslo pradžia? Kreipkitės į Finance LT komandą dėl naujos įmonės ar UAB steigimo ir kitais susijusiais klausimais.

Užimtumo tarnybos parama – ko gero populiariausia parama verslui

LR Užimtumo tarnybos skiriama Savarankiško Užimtumo Rėmimo subsidija yra orientuota į tuos kurie nori steigti darbo vietą sau, paties įkurtoje nedidelio dydžio įmonėje.

Tam, kad gauti subsidiją, visų pirma reikia kreiptis į Užimtumo tarnybos konsultantus ir su jų pagalba sudaryti savo verslo ir užimtumo veiklos planą, kuriame bus įtrauktas punktas apie paramos gavimą.

Dėl Užimtumo tarnybos subsidijos gali kreiptis:

Pagal kokius kriterijus vertinamos paraiškos paramai gauti?

Verta paminėti, jog Užimtumo tarnyba turi tam tikrus kriterijus pagal kuriuos vertina pateiktas savarankiško užimtumo rėmimo paraiškas.

Tai yra:

Kokio paramos dydžio galima tikėtis?

Pateiktoje paraiškoje vienos darbos vietos dydis negali viršyti 31,03 minimalios mėnesinės algos dydžių sumos (18 835,21 eurų).

Kam galima panaudoti valstybės paramos lėšas?

Valstybinės paramos lėšų panaudojimas yra skirstomas į dvi pagrindines kategorijas.

Jos yra:

Kur reikia pateikti paraišką paramai gauti?

Visos paraiškos yra pateikiamos tam Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyriui kur asmuo yra registruotas. Svarbu pabrėžti, jog kreiptis dėl paramos galite tik ribotą laiką iki Užimtumo tarnybos aptarnavimo skyriuje nurodytos datos.

Kokie reikalavimai yra taikomi gavusiems paramą?

Kuomet pasirašoma sutartis su Užimtumo tarnyba subsidijai gauti, darbo vieta privalo būti įsteigta 10 mėnesių laikotarpyje ir išlaikoma bent 36 mėnesius nuo įsteigimo dienos.

Pabaigai

Aptarėme Užimtumo tarnybos paramą verslo pradžiai. Iš tiesų ši parama – tai puikus būdas paskatinti žmonės aktyviau užsiimti verslu ir dirbti mėgstamoje srityje.