6 Patarimai kaip pradėti verslą Lietuvoje

Pradėti savo verslą iš principo nėra sudėtingas procesas, tačiau reikia turėti tinkamą strategiją norint įgyvendinti savo veiklos įdėjas ir pasiekti, ko gero pagrindinį tikslą – pelno generavimą. 

Turint planą pagal kurį vystysite savo verslą galėsite tikėtis sėkmės ir tikrai nepasimesite priimant svarbius sau ir savo įmonei sprendimus.

Šiame straipsnyje mes pateiksime keletą pagrindinių patarimų kuriais remiantis, manome, prašauti tikrai negalite. Turėkite aistros savo idėjai ir protingai ją vystykite, tokia ko gero būtų pagrindinė mūsų patarimų mintis.

Juos pateikiame žemiau.

Reikia pagalbos steigiant savo įmonę? Siūlome įmonės steigimo paslaugas.

Keletas patarimų kaip pradėti verslą įsteigus savo įmonę

1. Nuoširdžiai tikėkite savo idėja

Nesvarbu į kokią nišą ar rinką jūs taikotės. Tai gali būti viskas nuo paprastų maisto ar grožio paslaugų tiekimo iki kompleksiškos įmonės siūlančios naujausiomis technologijomis pagrįstus IT sprendimus.

Jei žinote, kad jums yra šansų pasisekti jūsų verslui, laikykitės šios įdėjos ir kovokite už ją. Kuomet ateis laikas bendrauti su investuotojais, jūs turėsite kaip atsakyti į jiems kilusias abejones bei galiausiai įtikinti klientus, rinktis jus o ne ką kitą.

2. Neužteks būti vien ambicingu

Dažnai girdime frazę “mąstyk plačiai” arba “mąstyk didžiai” (angl. think big). Tačiau vien mąstyti apie tai neužtenka, reikia žinoti kaip vystysite savo įdėją. Reali patirtis ir žinios yra labai svarbu bet kokioje nišoje, todėl nuoširdžiai studijuokite viską kas gali būti jums aktualu versle.

Pradžioje gali tekti padirbėti ir negeneruojant pakankamai, arba iš viso negeneruojant teigiamų pajamų. Tai yra visiškai natūralu, todėl panaudokite šį periodą studijuodami savo rinką ir klientus, paprašykite žmonių palikti atsiliepimą ar gaukite kitokio atgalinio ryšio.

Šiuo, “mokymosi” periodu jūs sužinosite kaip geriau valdyti savo verslą, patobulinsite savo paslaugos ar prekės teikimo procesus. Be žinių, niekur nesidėsite.

3. Sėkmės per vieną naktį nebūna

Vienas iš kertinių principų norint turėti sėkmingą verslų – įtemptas ir nuoseklus darbas. Dirbant apgalvotai ir suplanuotai galėsite greičiau pasiekti sėkmingą verslo modelį. Taip, klaidų bus, tai visiškai natūralu, tačiau “lėkimas kaip akis išdegus” atneš tik nereikalingus nuostolius ir nusivylimus.

Norime pasakyti, jog svarbu rizikuoti protingai ir apgalvotai, pagal savo padėtį. Tik tokiu būdu galėsite įgyvendinti savo įmonės viziją ir ją užauginti.

4. Vieni jūs nesate visagaliai

Taip, gali būti, jog pradžioje jumis niekas netikės apart jūsų pačių. Tačiau ilgainiui sėkmingam verslui vis tiek reikės kompetentingai dirbančios komandos. Nebijokite patikėti svarbių įmonės darbų savo darbuotojams, tikrai geri specialistai neturės jokių problemų padedant vystyti jūsų įmonės viziją.

Juk verslas – tai nėra viena sritis. Yra produkto gamyba, reklama, klientų tenkinimas, personalo priežiūra ir t.t. Labai svarbu, kaip įmanoma anksčiau apsupti save išties kompetentinga komanda.

5. Svarbiausia – klientas kuris yra patenkintas

Nors pats konceptas yra kiek nuvalkiotas, tai vis dėl to paprasta tiesa. Jokiu būdu negalite nusisukti nuo savo klientų ir pradėti vien aklai gaudyti pinigus, t.y. Negalima atmesti ir neįvertinti žmogiškojo faktoriaus.

Turite pasirūpinti, jog klientas yra nuoširdžiai patenkintas jūsų teikiamomis paslaugomis ar parduodama produkcija, tik po to seka pelnas. Nesvarbu ar esate visiškai naujas žaidėjas rinkoje ar jau patyręs verslas, šis patarimas yra aktualus visiems.

Laimingas klientas tikrai sugrįš, o žiūrėkite, gal kartu atsives ir kitus?

6. Mąstykite į priekį

Taip, tai dar viena kiek nuvalkiota frazė, tačiau tai dar viena amžina verslo tiesa. Nesvarbu ar esate patyręs verslo vilkas ar vos kojas spėjęs apšilti naujokas. Turite visuomet galvoti kaip būti geriausi ir geresni už kitus.

Tai reikš nuoseklią konkurenciją, savo produkcijos tobulinimą, klientų aptarnavimo būdų tobulinimas ir t.t Versle labai svarbu išlaikyti pranašumą prieš kitus. Galbūt kai kurie bandymai padaryti kažką kitaip, nepavyks ir teks nusivilti, tačiau niekuomet negalima apleisti savo noro tobulėti kaip verslas.

Pabaigai

Pateikiame keletą patarimų kaip sėkmingai pradėti ir vystyti savo verslą Lietuvoje. Nors pradėti gera įdėja labai svarbu, būtina turėti planą, gerą specialistų kolektyvą ir nuolatos tobulėti.

Reikia pagalbos steigiant savo verslo įmonę? Galime padėti, susisiekite su mumis.