Apie ką verta pagalvoti prieš kuriant savo verslo pavadinimą

Sukurti efektyvų pavadinimą savo verslui kuris būtų ne tik įsimintinas, tačiau sėkmingai komunikuotų jūsų verslo idėją – nelengva užduotis. Nemažai įmonių tiek Lietuvoje, tiek kitose valstybė praeityje neįsitvirtino vien dėl to, jog neturėjo gero pavadinimo.

Tai labai svarbi priemonė kuri padeda jus išskirti iš jūsų konkurentų ir padeda klientams susieti tą pavadinimą su jiems teikiama nauda.

Įmonių steigimas nuo €99 →

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie keletą patarimų kurie padės apsispręsti dėl tinkamo jūsų verslui pavadinimo.

Prieš renkantis: teisiniai reikalavimai

Nuo 2020 sausio mėn. 01 d. pasikeitė seni reikalavimai juridinių asmenų pavadinimams, kai pavadinimus vertino Valstybinės lietuvių kalbos komisiją ir pavadinimas turėjo atitikti lietuvių kalbos normas.

Nuo 2020 m. sausio 01 d. yra galima laisviau registruoti nelietuviškus įmonių pavadinimus.
Kitas dalykas, nepavadinti savęs per daug identiškai jau egzistuojančiai įmonei, tam, kad išvengti nenumatytų teisinių kliūčių vėliau.

ĮMONIŲ STEIGIMAS
Įmonių steigimo paslaugos
  • Kaina nuo €99
  • Iki 3 darbo dienų
  • Suteiksime įmonei registracijos adresą;


Kaip pasirinkti pavadinimą įmonei

Kaip ir minėta, svarbiausia renkantis pavadinimą – perteikti savo žinutę savo klientams, tačiau tuo pat metu išlikti unikaliu ir įsimintinu.

Keletas patarimų įmonės pavadinimui:

  1. Stenkitės būti tikslūs, tačiau tuo pačiu įdomūs

Neapsistokite ties bazine idėja itin tiksliai aprašyti savo įmonės teikiamas paslaugas. Pavyzdžiui nors pavadinimas “Sauliaus statybos” ir labai tiksliai nusako kokioje nišoje yra verslas ir kokia veikla įmonė užsiima, vargu ar jis bus įsimintinas.

Tokio tipo įmonių daug, ir apskritai statybos bendrovių konkurenciją Lietuvoje yra milžiniška. Todėl čia būtinas išskirtinumas. Tarkime pavadinimas “Konstrukta” jau kur kas geresnis variantas kuris ne tik parodo klientui kuom jūs užsiimate, tačiau yra ir labai lengvai atsimenamas

Trūksta idėjų? Pagalvokite apie žodžių darinius ar kitokius žodžius (sinonimus) dažniausiai vartojamus tokios veiklos įmonėse. Tokiu būdu išliksite tikslūs, tačiau ir tuo aiškūs klientams.

  1. Nepersistenkite

Neperlenkite lazdos sugalvodami kokį nors sudėtingą ar ilgą darinį kombinuodami skirtingus žodžius. Išlaikyti paprastumą – būtina jei norite tinkamai pasiųsti žinutę savo klientams. Jis turi būti skambus, malonus, nesunkus ištarti.

Labai paprasta taisyklė – jei jūsų įmonės pavadinimą reikia kitam žmogui aiškinti, vadinasi jis blogas.  Stenkitės būti kūrybiški, tačiau ne per daug – išlaikykite paprastumą.

  1. Nekopijuokite konkurentų, venkite savo vardo

Venkite panašaus pavadinimo į jūsų konkurento. Jei norite kurti savo prekinį ženklą kaip originalų, tai tikrai to nebus jam gerai. Tai labai didina tikimybę, jog jus klientai sumaišys su kita įmone ir tai, jog apskritai nesusilauksite daug dėmesio.

Kitas dalykas ties kuriuo dažnai klystas kurdami pavadinimus žmonės – vardų naudojimas. Jūsų vardas ar pavardė savaime nieko nereikš. Tai kels didžiulių problemų ne tik pradžioje, tačiau ir vėliau norintis plėsti ar parduoti verslą.

  1. Pasilikite lankstumo

Neribokite savęs viena konkrečia veikla pavadinime. Jei atidarėte knygyną, ko gero kažkada teks pardavinėti ir rašybos reikmenis ar biuro prekes. Jei savo veiklą pradėjote tam tikroje vietovėje, ko gero norėsite plėstis kitur.

Kitaip tariant pasilikite sau kažkiek lankstumo ir neapsistokite ties vieną veiklą ar vietovę apibūdinančiu pavadinimu. Rinkitės tokį kuris galėtų atspindėti jus kuomet augsite ateityje.

  1. Pasirinkite atitinkamą domeną

Kuomet priėjote prie paskutinių pavadinimo variantų. Metas rimtai pagalvoti apie atitinkamą jūsų svetainės domeną. Patikrinkite ar jūsų norimas pavadinimas yra laisvas ar užimtas, galbūt toks pavadinimas jau yra įregistruotas kaip prekinis ženklas?

Nuo tinkamo domeno priklauso ir jūsų matomumas internete, su geru pavadinimu lengvesnis ir efektyvesnis marketingas. Pavadinimo nereikėtų apleisti vien dėl to jog jis jau nupirktas.

Štai dar keletas patarimų dėl domeno:

Geras domenas gali kainuoti, tačiau praleisti šanso įsigyti paieškos sistemai draugišką ir klientams įsimintiną domeną apsimoka.

Nemažai įmonių pasaulyje keičia domeno galą tam kad išsiskirti. Pvz.: interneto blogas “Postachio” pasirinko postach.io domeną, su modifikuotu galu.

Pabaigai

Parinkti tinkamą vardą savo verslui – tikrai nelengva užduotis. Svarbiausia nebijoti būti kūrybišku ir tiksliu. Tinkamas verslo vardas yra pirmas žingsnis kuriant išties sėkmingą prekinį ženklą kuris paliks gerą įspūdį klientams ir galiausiai atneš jums sėkmę.