Mažoji bendrija ir šios formos privalumai
Mažoji bendrija – tai, kol kas pati naujausia ribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens forma įstatymiškai apipavidalinta 2013 metais. Ši verslo forma yra kiek kitokia nuo kitų, todėl jai galios savitas įmonės steigimas ir jo principai.
Ši verslo forma verslininkų yra pasirenkama steigiant vidutinį ar smulkųjį verslą, o kaip vienas didžiausių privalumų yra įvardijimas itin supaprastintas valdžios modelis, nesudėtinga apskaita ir t.t.
UAB ir MB palyginimas. Ką rinktis? →
Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie Mažosios Bendrijos juridinio asmens formą ir akivaizdžius šios formos privalumus palyginti su kitomis.
Bendroji informacija apie Mažąją Bendriją ir jos steigimą
Visų pirma verslininkai kurie planuoja įsteigti MB turėtų atkreipti didelį dėmesį į pasirenkamą pavadinimą, kadangi Mažosios Bendrijos pavadinimas privalo būti unikalus ir nesutapti su jokia kita įmone.
Kuomet išsirinksite pavadinimą, kitas žingsnis bus jį užregistruoti Registrų Centre. Jei pavadinimas atitinka visus reikalavimus, įmonės vardas bus užregistruotas juridinių asmenų registre ir pavadinimas priklausys jums 6 mėnesius.
Kita MB ypatybė yra ta, jog joje negali būti daugiau nei 10 narių ar jos steigėjų. Dėl šios priežasties verslininkai renkasi šią formą smulkiam ir vidutiniam verslui kurti, kur užtenka ribotos grupės asmenų susibūrimo.
Reikalingi dokumentai ir duomenys MB paprastai yra tokie pat kaip ir steigiant kitos formos įmones. Juos reikės patvirtinti pas notarą ir vėliau perduoti Registrų Centro žinion.
Renkantis greičiausią steigimo būdą – elektroninį, MB steigimas paprastai užtrunka iki 3 darbo dienų.
Pagrindiniai Mažosios Bendrijos steigimo privalumai
- Narių atsakomybė Mažojoje Bendrijoje yra apribota bankroto atveju – kaip ir steigiant bet kokią kitą ribotos civilinės atsakomybės įmonę, asmeninis steigėjų turtas yra apsaugotas. Už visas finansines prievoles yra atsakoma įmonės sukauptu turtu ir MB narių įnašais.
- Privalomo minimalaus įstatinio kapitalo nėra – priešingai nei steigiant, pavyzdžiui UAB, Mažoji Bendrija neprivalo turėti savo įstatinio kapitalo. Čia bendrijos nariai turi sumokėti pradinius nario įnašus kurių tvarka ir dydis yra nustatomi steigiant įmonę. Minimalus nario mokestis yra 1 Eur.
- MB narys gali perleisti/parduoti savo narystę – bet kuris iš MB narių gali laisvai perleisti arba parduoti savo narystę kitam asmeniui.
- Esant augimui nesunku pertvarkyti – labai dažnai užaugus verslui, verslininkai yra linkę pakeisti savo įmonės juridinę formą iš MB į UAB ar kitas. Su MB padaryti tai labai lengva dėl supaprastinto įmonės valdymo.
- Pelnas gali būti mokamas avansu – Visas MB pelnas jos nariams labai paprastai gali būti mokamas avansu, nėra griežtų apribojimų.
Kodėl verta rinktis Mažąją Bendriją?
Kaip jau minėjome prieš tai, Mažoji Bendrija kaip juridinio asmens forma atsirado 2013 metais, su tikslu skatinti kuo daugiau žmonių steigti smulkiuosius ir vidutinius verslus. Supaprastinta steigimo procedūra reiškia, jog Mažąją Bendriją labai paprasta ir pigu įsteigti.
Kitas dalykas – MB turi supaprastintą valdymo formą. Kuriant tokio tipo įmonę direktoriaus samdymas nėra būtinas ir apskritai nėra privalomų darbo santykių. Tai leidžia itin lanksčią įmonės valdymo struktūrą ir didelę laisvę tvarkant visus bendrovės reikalus.
Ko gero šie principai ir paskatino vis daugiau verslininkų šiomi dienomis steigti būtent MB tipo įmones.
Pabaigai
Mažoji Bendrija – tai lanksti juridinė forma kurią verslininkai renkasi dėl paprasto valdymo, lengvo steigimo kuriant smulkų ar vidutinį verslą.
Jeigu siekiate greitai įsteigti savo MB, nedelskite ir susisiekite su mumis telefonu, elektroniniu paštu ar pateikdami užklausą svetainėje. Mūsų komanda yra pasirengusi padėti bet kokiais steigimo klausimais ir padėti įsteigti jūsų naująją MB.
Parengė Finance LT komanda.