Kaupiamoji sąskaita steigiant įmonę

Kaupiamoji sąskaita – tai vieta kurioje naujoji įmonė laikys savo įstatinį kapitalą surinktą iš ją steigiančių akcininkų grupės. 

Tai kartu yra ir vienas iš svarbiausių etapų naujos įmonės steigimo etape, kadangi tai bus pati pirmoji įmonės banko sąskaita kurios pagalba subjektas vykdys savo finansines prievoles ir įsipareigojimus.

Dabartiniais laikais susitvarkyti visus įmonės steigimo reikalus yra labai paprasta, kadangi visi steigimo etapai gali būti vykdomi elektroniniu būdu įskaitant dokumentų teikimą, peržiūrą, patikrinimą ir pasirašymą.

Šiame straipsnyje mes plačiau aptarsime kaupiamosios sąskaitos atidarymo procesą Lietuvos bankuose steigiant įmonę.

Kaupiamosios sąskaitos atidarymo procesas

Banko paslaugos yra būtinos kiekvienai įmonei. Jos dėka lengviau valdyti įmonės finansinius išteklius – paskolos, indėliai, gaunamos pajamos, išlaidos, visuomet lengva pateikti deklaracijas ir gauti finansinės veiklos ataskaitas.

Įsteigiant UAB tipo įmonę, kaupiamoji sąskaita yra privaloma, kadangi UAB yra reikalingas minimalus, 2500 eurų pradinis įnašas, o ši sąskaita bus vieta pinigams laikyti.

Kaip jau minėjome, kaupiamąją sąskaitą banke galima atidaryti dviem būdais tiesioginiu ir elektroniniu.

Apie juos plačiau žemiau.

Tiesioginis kaupiamosios sąskaitos atidarymas banko skyriuje

Atidarant kaupiamąją sąskaitą tiesioginiu būdu, reikia visų pirma atsispausdinti akcininkų pasirašytą UAB steigimo aktą arba UAB steigimo sutartį. Su ja tada reikės nuvykti į artimiausią jūsų banko skyrių ir su darbuotojo pagalba galėsite sėkmingai atidaryti kaupiamąją sąskaitą.

Kuomet sukaupsite įstatinį kapitalą (t.y. Į kaupiamąją sąskaitą pervesite pinigus), tuomet banko darbuotojas finalizuos sąskaitos atidarymą ir parašys pažymą kurioje bus nurodyta jūsų banko sąskaita.

Sėkmingai atidarius savo kaupiamąją sąskaitą, jūs galėsite tvarkyti visus su ja susijusius reikalus ir jos lėšomis, savo banke internete arba vėl nuvykę tiesiogiai į artimiausią banko skyrių.

Elektroniniu būdu

Kuomet užregistruojate savo ūkinį subjektą Registrų centro internetinėje svetainėje, jūsų banko darbuotojai gaus jūsų įmonės duomenis ir pagal juos paruoš jums sutartį dėl kaupiamosios sutarties atidarymo.

Kai sutartis bus sukurta, ji bus nusiųsta juridinio asmens nurodytam steigėjui. Iš kliento pusės beliks tik pasirašyti sutartį elektroniniu parašu.

Kodėl apsimoka atidaryti kaupiamąją sąskaitą internetu?

Manome, jog tvarkyti įmonės steigimo etapus yra žymiai lengviau ir paprasčiau elektroniniu būdu.

Tam tinka ir kaupiamosios sąskaitos atidarymo pavyzdys:

Pabaigai

Kaupiamoji sąskaita yra vienas iš svarbiausių etapų įsteigiant savo įmonę ir tuo pačiu metu užtikrinant savo verslo ilgalaikę sėkmę.

Tai vieta kur be galo paprastai galima tvarkyti savo finansinius reikalus, o kilus klausimams, visuomet galima kreiptis į šalia esančius banko ekspertus.

Jei savo įmonės reikalus tvarkote elektroniniu būdu, jums procesas apskritai bus nesudėtingas. Pateikus savo duomenis Registrų centrui, liks tik parašyti bankui ir darbuotojas sėkmingai įsteigs ir ratifikuos jūsų banko sąskaitą.

Kilo klausimų dėl kaupiamosios sąskaitos atidarymo ar reikia pagalbos su kitais įmonės steigimo etapais? Kreipkitės į FINANCE LT komandą. Mūsų kolektyvas yra pasiruošęs jus pakonsultuoti bei padėti sėkmingai įsteigti jūsų naują UAB ar kito tipo įmonę, kaip įmanoma greičiau ir už nedidelę kainą.

Rašykite jau šiandien ir įmonės reikalus galėsime pradėti tvarkyti kuo skubiau.