Individualios įmonės pertvarkymas į UAB

Įmonės pertvarkymas – tai juridinio asmens formos pakeitimas pagal LR įstatymų numatytą tvarką. Pasitaiko situacijų, kuomet įkūrus naują įmonę, po kurio laiko buvusi jos verslo forma netenkina lūkesčių ir atsiranda poreikis pakeisti jos tipą, atnaujinus jos įstatus.

Ar tai būtų buvęs IĮ ar UAB steigimas, verslininkai gali siekti pakeisti įmonės rūšį norėdami sumažinti savo atsakomybę, gauti daugiau pelno ar tiesiog pakeisti jos valdymo principus.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie ko gero populiariausią įmonės pertvarkymo būdą – Individualios įmonės pertvarkymą į UAB ir pagrindinę informaciją apie šią procedūrą.

Skaitykite: Naujos įmonės dokumentų tvirtinimas pas notarą →

Bendrai apie įmonės pertvarkymą

Kaip jau minėjome, įmonės pertvarkymo procesas – tai itin paprastas ir patogus būdas pakeisti verslo teisinę formą nenutraukiant vykdomos veiklos ir sėkmingai pertvarkant įmonės ypatybes.

Esamos įmonės principų pakeitimas yra puiki išeitis bet kokiam verslininkui norinčiam sumažinti savo turto riziką dalyvaujant versle kilus nesėkmei, potencialiai pritraukti daugiau investuotojų į savo įmonę bei pagerinti savo galimybes gauti daugiau įmonės pelno.

Neretai į įmonės pertvarkymo procedūrą yra žiūrima kaip į priemonę galinčią užtikrinti ilgą verslo tęstinumą, net ir atsiradus iššūkių su dabartine įmonės forma.

Įmonės pertvarkymas iš IĮ į UAB

Vienas dažniausiai pasitaikančių įmonės pertvarkymo būdų – Individualios įmonės pertvarkymas į UAB. Toks sprendimas dažniausiai yra priimamas tokiu atveju kuomet norima sumažinti savo, kaip dalyvio, riziką versle ir apsaugoti savo turtą.

Kaip žinia, už IĮ finansinius įsipareigojimus atsako pats savininkas, kadangi tai yra neribotos turtinės atsakomybės įmonės forma. Tuo tarpu UAB – ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo kur asmeninis akcininkų turtas yra atskirtas nuo įmonės turto ir yra apsaugotas finansinių iššūkių atveju.

Ko gero tokia pertvarka yra populiari ir dėl to, nes UAB yra pati populiariausia verslo forma Lietuvoje vidutiniam ir smulkiam verslui.

Jei planuojate pertvarkyti IĮ į UAB, štai ką reikia žinoti:

Kuomet visi šie principai yra įvykdomi ir naujosios įmonės formos duomenys yra užregistruojami Juridinių asmenų registre, pertvarkymo procesas yra laikomas sėkmingai baigtu.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme įmonės pertvarkymo procesą. Tai – išties puikus sprendimas verslininkams norintiems pagerinti ir užtikrinti savo verslo geresnį pasisekimą.

Tiesa, pasitaiko situacijų kuomet patys verslininkai tiksliai nežino ar vertėtų imtis įmonės pertvarkymo. Tokiu atveju geriausiai gali padėti tą išmananti profesionalų komanda. Ieškote pagalbos ir jūs? Susisiekite su mumis.