Naujos įmonės dokumentų tvirtinimas pas notarą

Įmonės steigimas vyksta keliais pagrindiniais etapais. Būtina pasirūpinti įvairia dokumentacija įskaitant įstatus, gauti atitinkamų institucijų sutikimus, o kur dar pats registracijos procesas Registrų centre.

Vienas iš pagrindinių etapų steigiant įmone – notaro sutikimo gavimas ir pagrindinių įmonės dokumentų patvirtinimas. 

Įmonės steigėjas prašymą įregistruoti naują įmonę ar jos padalinį, visus steigimo dokumentus visų pirma turėti perduoti notaro žinion. Jie tuo metu yra patikrinami ir jei viskas atitinka įstatymų keliamus reikalavimus ir tikrovę, šie yra patvirtinami galiojimui.

Šiame straipsnyje, kiek plačiau apie įmonės steigimo dokumentų tvirtinimą pas notarą. Tam, kad nereikėtų vykti pas notarą keletą kartų, galite pasiruošti visiems steigimo etapams iš anksto.

Ką reikėtų atlikti prieš atvykstant pas notarą?

Atvykimas pas notarą turėtų vykti kuo sklandžiau, tam, kad galėtumėte atidaryti savo įmonę kuo anksčiau.

Rekomenduojame vykti į notarų biurą tik atlikus šiuos įmonės steigimo veiksmus iš anksto:

Kokių dokumentų reikės notarui?

Apie reikalingą dokumentaciją pristatymui pas notarą daugiau informacijos galite rasti Lietuvos notarų rūmų internetiniame portale.

Kaip jau minėta, skirtingiems įmonės tipams, šiek tiek skiriasi reikalinga dokumentacija.

Pateikiame trumpinį UAB ir IĮ tipų įmonėms, žemiau.

Notarui pateikiami dokumentai steigiant UAB

Notarui pateikiami dokumentai steigiant IĮ

Ką daryti jei suklydau teikdamas dokumentus notarui?

Nieko tokio, suklysti dokumentacijoje yra visiškai normalu. Jei kažkas neatitinka teisinių normatyvų, ar dokumentuose įsivėlė klaidų, notaras informuos jus apie tas vietas kurias jums reikės pataisyti ar patikslinti.

Kitą kartą susitikus su notaru jūs jau būsite užtikrinti, jog jūsų dokumentai atitinka visus juridinius standartus ir bus tinkami įmonės steigimo procesui.

Tam, kad išvengti steigimo dokumentuose pas notarą, visų pirmą reikia užtikrinti, jog dokumentai yra parašyti taisyklinga valstybine kalba, laikantis visų formaliųjų lietuvių kalbos normų. 

Patys dokumentai turėti būti pateikiami tvarkingoje, atspausdintoje formoje ir atitikti jų rengimą ir įforminimą numatančius juridinius standartus.

Jeigu notarui dokumentai yra pateikiami ne lietuvių kalba, kartu vistiek reikės pasirūpinti dokumento vertimą į lietuvių kalbą pasirašytą vertėjo.

Kas vyksta po to?

Tolesni dokumentų teikimo etapai priklausys nuo pačio notaro sprendimo. Jie peržiūrės dokumentus ir išsamiai išanalizuos juos. 

Jei viskas gerai, notaras parašys prašymą į Registrų Centrą su savo įrašu kuris patvirtina, jog dokumentuose nurodyta įmonės informacija yra teisingai ir atitinka juridinius reikalavimus ir įmonę registruoti galima.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme dokumentų teikimo notarui klausimą. Norint, jog įmonę būtų galima užregistruoti kuo greičiau, būtina pasirūpinti reikalingais dokumentais anksčiau ir paruošti juos pagal tam tikros tvarkos standartus.

Jei viskas gerai, įmonės steigimas bus labai sklandus.

Reikia pagalbos steigiant savo įmonę? Kreipkitės į Finance LT komandą. Esame padėti pakonsultuoti ir pasirūpinti visais įmonės steigimo etapais už jus.