Įmonės restruktūrizavimas

Įmonės restruktūrizavimas – tai įmonės kurią ištiko finansiniai sunkumai rekonstrukcijos procedūra, su tikslu atkurti jos mokumą, padėti grąžinti jos skolas, išvengti bankroto ir atkurti sėkmingą jos veiklą.

Toks dalykas gali būti puiki išeitis verslininkams išgyvenantiems sunkų finansinį laikotarpį, nenorintiems uždaryti savo senosios įmonės ir užbaigti vykdomos veiklos.

Šiame straipsnyje kiek plačiau pašnekėsime įmonės restruktūrizavimo tematika ir pagrindinius dalykus kuriuos reikia žinoti.

Skaitykite: Kaip likviduoti įmonę →

Kada yra įmanomas įmonės restruktūrizavimas?

Iškilus sudėtingesniam finansiniam laikotarpiui restruktūrizavimas negali būti vykdomas iš karto. Įmonė prieš tai turi atitikti tam tikrus juridinius kriterijus.

Anot LR įmonių restruktūrizavimo įstatymo, juridinis asmuo gali pradėti savo pertvarkos procedūrą tik jei atitinka šias sąlygas:

Kaip vykdomas įmonės restruktūrizavimas?

Įmonės restruktūrizavimo, kaip ir įmonės ar UAB steigimo procedūra yra vykdoma remiantis planu, sudarytu su aiškiais numatytais punktais kaip bus bandoma atkurti įmonę sėkmingam veiklos vykdymui.

Šiame plane reikia nurodyti tokius dalykus kaip:

 

Sudarius planą, galima pereiti prie kito dalyko – priemonių kuriomis bus vykdomas restruktūrizavimas konkretizavimo.

Kokių priemonių gali būti imtasi įmonės restruktūrizavime?

Kaip minėjome, įmonės restruktūrizavimo plane turi būti kuo konkrečiau nurodyta jos finansinė padėtis, pateikti visi dokumentai ir labai tiksliai įvardytos priemonės kurių bus imtasi esamai situacijai taisyti.

Kalbant apie pačias priemones, jos gali būti pačios įvairiausios, tačiau, žinoma, su tikslu prikelti įmonę antram gyvenimui.

Tai yra:

Suderinus priemones, tuomet galima pereiti prie plano vykdymo. Tiesa, ne visuomet įmonės pertvarkymą daryti apsimoka. 

Apie tai, sekančioje sekcijoje.

Ką reikia vertinti vykdant restruktūrizavimą ir kuriant jo planą?

Pabrėžtina, jog ne visais atvejais įmonę restruktūrizuoti apsimoka. Būna atvejų, jog net ir tobulas planas negali padėti atkurti įmonę sėkmingai veiklai.

Tam, kad tinkamai įvertinti ar įmonę verta restruktūrizuoti, būtina įvertinti šiuos dalykus:

Jei situacija per daug sudėtinga, dažniausiai pradėti pertvarkymo planų net neapsimoka ir įmonei belieka tik bankroto variantas.

Kokie yra šios procedūros privalumai?

Pagrindinis įmonės restruktūrizavimo proceso privalumas yra tas, jog yra atkuriama tolesnė įmonės veikla remiantis numatytu restruktūrizavimo planu ir ji nebankrutuoja.

Tai reiškia, kad:

Jei planą pavyksta įvykdyti kaip ir buvo numatyta, tuomet įmonė vėl gali tęsti savo veiklą, kad ir kardinaliai pakeitusi jos pobūdį, savo valdymo principus vėl tampant mokia.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme įmonės restruktūrizavimo procedūrą ir jos pagrindinius aspektus. Iš tiesų šis dalykas gali būti puiki išeitis tiems, kas nenori bankrutuoti ir nori toliau vystyti savo verslą. Tiesa, tam reikia gerai apgalvoto plano, o ir jis kartais gali nepadėti jei situacija kurioje yra įmonė yra per daug kebli.

Reikia pagalbos ar konsultacijos įmonės restruktūrizavimo klausimu? Susisiekite su mumis šiandien, mes pasiruošę padėti.

Parengė

Finance LT komanda.