Verslo liudijimas. Kas tai yra?

Verslo liudijimas – tai specialius dokumentas kuris įrodo, jog asmuo yra sumokėjęs tam tikro dydžio pajamų mokestį ir turi teisę verstis verslo veikla.

Pastarojo mokesčio tarifas priklauso ne nuo gaunamų pajamų, tačiau nuo veiklos srities kurioje veikti ruošiasi verslininkas, o šiuos tarifus nustato miestų savivaldybės.

Šiame straipsnyje trumpai aptarsime verslo liudijimą ir šio dokumento ypatybes.

Galvojate apie naują veslą? Skubus įmonės steigimas.

Verslo liudijimo išdavimas

Internete galima rasti nemažai skaičiuoklių kurių pagalba galima susiskaičiuoti kiek kainuotų konkrečios verslo srities liudijimo išdavimas. Verta pabrėžti ir tai, jog verslo liudijimą galima išsiimti tik tam tikros verslo sritims, pagal klasifikaciją.

Tam, kad sužinoti ar jūsų planuojamą veiklą yra leistina vykdyti remiantis verslo liudijimą, jums būtina susižinoti savo veiklos srities EVRK kodą, dar kitaip žinomą kaip veiklos rūšių klasifikatoriaus kodą.

Šią informaciją jūs galite sužinoti susisiekę su Lietuvos statistikos departamentu, na o patį verslo liudijimą pagal nurodytą kodą jums gali suteikti Valstybinė mokesčių inspekcija.

Į pastarąją instituciją galima kreiptis paskabinus telefonu, susisiekus elektroniniu paštu arba užsisakyti internete. Išduodamas verslo liudijimas turės maksimalią vienerių metų galiojimo trukmę ir ne mažesnę nei 5 dienų trukmę. Pabrėžtina, jog toks principas nėra taikomas verslo liudijimams prekybos srityje kur dokumentas gali būti išduodamas nuo vienos dienos iki vienerių metų trukmės.

Apskaita ir kitos ypatybės esant verslo liudijimui

Galima sakyti, jog vystant veiklą remiantis verslo liudijimu, apskaitos procedūra yra pakankamai paprasta. Jei asmuo apskaitai vykdyti nenaudoja kasos aparato, t.y nepildo kasos žurnalo, jam yra privalomas pajamų-išlaidų žurnalo užsivedimas ir reguliarus pildymas.

Verta paminėti ir tai, jog pagal įstatymą, jei jūsų paslaugų ar prekių pirkėjas pageidauja, jam yra privalomas pirkimo-pardavimo kvitų išdavimas.

Kalbant apie pačią veiklą, pagal verslo liudijimą veikla yra leistina tik tiems asmenims kurie nėra registruoti PVM mokėtojais ar neprivalo registruotis PVM mokėtojais.

Jei planuojate vystyti prekybinę veiklą, šiuo atveju galios tam tikri apribojimai pardavimams. Įstatymo tvarka yra numatyta, jog tokia veikla užsiimantys fiziniai asmenys ir juridiniai asmenys kurių pagrindinė veikla nėra prekyba, turi teisę parduoti prekių ar paslaugų kurių vertė neviršija 4500 eur sumos. Tiesa, čia yra numatytos išimtys tokioms pardavimų sritims: automobiliams, mopedams, motociklams ar žemės ūkio produkcijai.

Turint paslaugų ir gamybos verslo liudijimą jums yra suteikiama teisė parduoti savo paslaugas ar prekes visiems gyventojams, įskaitant ir juridinius asmenis bei tuos kurie jau vykdo veiklą pagal verslo liudijimą.

Galiausiai galima pasakyti, jog verslo liudijimo forma iš pažiūros yra labai panašūs dokumentai, tačiau skirtingais atvejais jie abu yra reikalingi.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme verslo liudijimą ir jo ypatybes. Jei pageidaujate vystyti tam tikros srities veiklą, šis dokumentas yra būtinas norint viską tvarkytis sklandžiai ir legaliai bei toliau siekti savo verslo tikslų.