Pinigų šaltiniai verslui. Kas yra įmanoma?

Neretai pasitaiko, jog geriausios mūsų verslo įdėjos taip ir lieka įdėjomis, vien dėl to, jog neturime pakankamai lėšų, joms įgyvendinti. Tokia tendencija galioja praktiškai visų tipų ar sričių verslininkams.

Net jei įmonė ir yra nemažai žadantis startuolis, paprastai jaunimui yra labai sunku pritraukti investicijų vien pradėti savo veiklai, o jeigu tai ir pavyksta, tuomet tikrai jų gali pritrūkti sėkmingai plėtrai.

Taigi, verslui reikia pinigų, tačiau iš kur jų gauti? Šiame straipsnyje apie tai ir pakalbėsime – keletą pagrindinių finansų šaltinių verslui ir kaip jie gali mums padėti.

Pinigų šaltinis svarbus ir steigiant įmonę. Greitas įmonės steigimas už nedidelę kainą, vos per 3 d.d.
Pagrindiniai ir papildomi finansų šaltiniai versle

Investicijos iš asmeninių lėšų

Daugeliui verslininkų tai būna pagrindinis finansinis šaltinis apskritai. Tiesa, ekspertai pabrėžia, jog nebūtinai reikia visus savo pinigus į verslą sudėti akimirksniu.

Pasak jų, reikia siekti, jog bent ketvirtadalis investicijų būtų iš jūsų kišenės, tokiu būdu jūs parodysite potencialiems investuotojams į jus, jog esate pasiruošę prisiimti riziką už savo verslą.

Paskolos iš draugų ar šeimos

Sakoma, jog skolintis iš gero draugo ar giminaičio visuomet yra patogu, tačiau čia kartu atsiranda ir papildoma rizika. Įtraukiant artimus žmonės į verslą, ne tik rizikuojama jų finansais, tačiau kartu ir tarpusavio santykiais, juk puikiai žinome prie ko gali privesti piniginiai reikalai.

Jei vis dėl to ryžtatės finansuoti savo verslo tokiu būdu, pasak ekspertų, geriausias dalykas būtų raštiškai apiforminti ir įsipareigoti grąžinti savo šeimos nariams ar draugams pasiskolintus pinigus.

Pagalba iš “angelų”

Vadinamieji “verslo angelai” – tai žmonės pasiruošę investuoti pinigus į pradedantį verslą mainais už tam tikrą akcijų paketą. Jų įplaukos dažniausiai skiriasi tuo, jog jie investuoja kiek mažesnes pinigų sumas, tačiau taip pat dažniausiai nereikalauja valdančiosios pozicijos įmonėje.

Jei norite išlaikyti savo verslo kontrolę, na o jums nereikia didelės investicinės sumos, tai gali būti puikus būdas sulaukti papildomų piniginių įplaukų.

Tradiciniės paskolos

Šioms įplaukoms yra priskiriamos tradicinis pinigų skolinimasis iš banko arba finansinės institucijos.

Jas galima išskirti į dvi rūšis:

Lizingas

Lizingas yra pats populiariausias būdas verslininkams įsigyti būtinąjį inventorių ir darbo priemones, mokant už jas per tam tikrą laikotarpį dalimis. Paprastai užtenka tinkamo pradinio įnašo norimoms prekėms įsigyti lizingu.

Tai gali būti puikus sprendimas tiems, kurie nori skubiai įsigyti viską kas yra reikalinga darbinei veiklai vykdyti, net ir neturint pakankamos pinigų sumos iš kitų šaltinių.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą pagrindinių finansinių šaltinių verslui. Galima sakyti, jog tinkamų būdų finansuoti verslą yra tikrai nemažai, tačiau svarbiausia yra gerai įvertinti riziką ir kokią iš tikrųjų galite apsiimti.