MB buhalterija

Mažoji Bendrija – pati naujausia juridinio asmens forma, egzistuojanti nuo 2012 metų. Tiesa, lyg šių dienų nedaugelis žmonių turi pakankamai žinių apie tokią įmonės formą, jos ypatybes bei buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Pagal savo principą MB pasižymi panašiomis savybėmis kaip UAB, yra privatus juridinis asmuo turintis ribotą civilinę atsakomybę. Tačiau keletu principu vis dėl to skiriasi.

Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime būtent apie buhalterinės apskaitos tvarkymo MB aspektą.

Galvojate apie MB steigimą? Paprastas ir greitas įmonių steigimas.

Pagal kokius principus yra tvarkoma MB buhalterija?

Pagal bendras ypatybes MB buhalterija yra praktiškai identiška UAB apskaitai. Tiesa, išimtiniais atvejais kuomet MB nėra PVM mokėtoja arba neturi samdomų darbuotojų, MB buhalterijos tvarkymas yra paprastesnis.

Kitas dalykas kuo skiriasi MB buhalterijos tvarkymas yra tai, jog priešingai nei UAB, MB nėra privalomas buhalteris. Tai reiškia, jog Mažosios Bendrijos buhalteriją gali tvarkyti pačios bendrijos narys arba jos vadovas.

Žinoma, kiekvienas finansų ekspertas galėtų patvirtinti, jog atlikinėti MB apskaitą pačiam reikėtų tik tuo atveju jei žmogus turi pakankamai žinių šioje srityje. Visgi būtina užtikrinti, jog laiku yra sumokamos visos mokestinės prievolės, pateikiami ir apskaitomi patys įmonės dokumentai.

Kaip minėta, pasitaiko atvejų, kuo MB buhalterija gali pasunkėti. Jeigu MB pajamos viršija 45 000 eurų, tuomet ji turi būti registruojama kaip PVM mokėtoja, atsiranda privalomas mėnesinių PVM deklaracijų pateikimas.

Taigi, MB apskaita – atsakingas darbas, kuriam reikia nemažai žinių ir patirties.

Kam leidžiama tvarkyti MB buhalterinę apskaitą?

Mažųjų bendrijų buhalteriją yra leidžiama tvarkyti:

Iš esmės galima sakyti, jog kiekvienas iš šių MB apskaitos tvarkymo būdų turės savo privalumų.

Pačios įmonės samdomas buhalteris, galima sakyti, aktyviau dalyvaus jos reikaluose, todėl prireikus greitai galės pateikti reikalingus duomenis vadovybei, paruošti mokestines deklaracijas ar finansų ataskaitas.

Tiesa, buhalterį sau samdysis, ko gero, tik užaugusi MB, kuri buhalteriui galėtų reguliariai suteikti darbo tvarkant įmonės reikalus. Pradedančioji MB paprastai renkasi iš kitų dviejų variantų – tai yra tvarkyti apskaitos reikalus patiems arba pasinaudoti laisvai samdomų buhalterių paslaugomis. Būtent pastarasis variantas yra pats populiariausias.

Tokiu būdu mažos įmonės gali maksimaliai sumažinti riziką, jog apskaitoje bus klaidų, o jeigu jų yra atsiras – už patirtus nuostolius atsakys draudimas, kadangi kiekvienas buhalteris ar tokio pobūdžio įmonė privalo draustis civilinės atsakomybės draudimu.

Kaip apsispręsti, darytis pačiam ar samdyti kitus?

Ko gero didžiausias pliusas samdytis profesionalius finansininkus yra tai, jog įmonės vadovas gali koncentruotis ties pagrindiniais dalykais kurie yra susiję su įmonės valdymu. Buhalterinė apskaita – daug kas sutiktų, jog būtų papildoma našta vadovui kuris atimtų daug brangaus laiko.

Kitas dalykas, žinoma, yra pats faktas, jog MB buhalterija yra pakankamai sudėtingas dalykas, reikalaujantis specifinių finansinių žinių ir patirties dirbant su tokiais reikalais. Galbūt jos narys ar vadovas ir bus susipažinęs su apskaita, vis dėl to vien pagrindų gali ir neužtekti.

Atliekant MB buhalteriją taip pat reikia žinoti tokius dalykus:

Kuomet yra bendradarbiaujama su šios srities profesionalais, šiais dalykais įmonės vadovui rūpintis nereikia, užtenka glaudaus bendradarbiavimo su apskaitą atliekančia įmone.

Kiek gali kainuoti MB Buhalterija?

Apskaitos paslaugos Mažajai Bendrijai priklauso nuo daug faktorių. Tam įtakos turėti gali ir MB poreikiai, verslo šaka kurioje MB vykdo veiklą bei tai kokios apimties darbai bus (kiek dokumentų reikia sutvarkyti per tam tikrą laikotarpį, kiek žmonių dirba MB, ar įmonė turi lizingo prekių ir t.t.).

Geriausiai yra tiesiog kreiptis į buhalterinę įmonę su savo situacija ir tuomet ji galės pateikti detalesnę informaciją.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme MB Buhalteriją. Iš tiesų tokios įmonės apskaita nėra tokia lengva kokia gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl taupant laiką geriausia yra kreiptis į profesionalus kurie žino ką reikia daryti.