Kuri verslo organizavimo forma pelningiausia?

Natūralu, jog kiekvienas verslininkas įkūriantis savo įmonę visuomet sieks kuo didesnės sekmės. Ar tai būtų pelnas, savo ambicijų ir idėjų įgyvendinimas, o galbūt tiesiog visuomenei naudingos veiklos vykdymas padėsiantis pagerinti socialinę situaciją esančią šalyje.

Vis dėl to, nemažai įmones norinčių steigti žmonių, dažnai susiduria su rimta dilema sprendžiant apie tai, kokią įmonės formą vis dėl to pasirinkti. Visi esame girdėję apie UAB ar MB, tačiau yra tokios formos kaip VšĮ kurios nėra orientuotos į pelną.

Norintiems siekti pelno, reikia tinkamai apgalvoti apie tai koks verslo tipas pas juos bus. Šiame straipsnyje – apie tai, ar verslo forma gali lemti įmonės pelningumą ir tai, kokia forma jums bus naudingiausia.

Ieškote kaip įsteigti savo pirmą įmonę? Galime padėti. Skubus įmonės steigimas vos kelias dienas!

Kokios verslo formos yra geriausios siekiantiems pelno?

Populiariausia verslo forma siekiantiems pelno Lietuvoje jau daugelį metų yra UAB arba kitaip žinoma kaip Uždaroji Akcinė Bendrovė.

Ši verslo forma pasižymi pakankamai griežtais reikalavimais ir įsipareigojimais, na o ekspertai apskritai šią formą rinktis skatina tik patyrusius verslininkus kurie tikrai žino ką daro ir turi tiksliai apibrėžtą verslo planą ir tikslus.

Štai yra keletas pagrindinių UAB ypatybių:

Kita populiari bendrovės forma orientuota į žymiai paprastesnį steigimą, operacinį valdymą, tačiau vistiek orientuota į pelno siekimą visai kaip UAB – tai MB, kitaip žinoma kaip Mažoji Bendrovė.

Keletas pagrindinių MB ypatybių:

Taigi, geriausios verslo formos siekiantiems pelno yra UAB ir MB. Šie du tipai turi tiek panašumų, tiek skirtumų, na o tikslų pasirinkimą reikėtų atlikti įvertinus jūsų verslo įdėją, mąstą, savo bei verslo partnerių patirtį.

MB akivaizdžiai siūlo daugiau lankstumo įvairiais aspektais susijusiais su įmone, na o UAB yra orientuota į kiek stambesnius verslus.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme klausimą – tai kokios verslo formos yra geriausios siekiantiems pelno. UAB ir MB akivaizdžiai yra geriausios šiais aspektais, tačiau, žinoma yra ir alternatyvų tiems, kas neplanuoja vien siekti pelno.