Kuo skiriasi buhalteris nuo finansininko?

Ko gero daugeliui žmonių, net ir tiems kurie turi nuosavą verslą, nors kartą yra kilęs klausimas, o kuo gi skiriasi įmonės finansų ekspertas bei tas žmogus ar įmonė kurie atlieka jų buhalterinę apskaitą?

Galima sakyti, jog daugumoje kontekstų šios abi profesijos ar rolės yra iš esmės panašios, tačiau tam tikri esminiai skirtumai vis dėl to yra.

Šiame straipsnyje – apie tai, kuo skiriasi šios dvi – finansininko ir buhalterio pareigybės bei tai, ką apie jas abi sako finansų ekspertai.

Mąstote apie įmonės steigimą? Mes galime padėti! Skubus įmonės steigimas vos per kelias darbo dienas.

Kokiomis savybėmis pasižymi buhalteris ir finansininkas?

Na, ko gero pats elementariausias paaiškinimas kokiomis savybėmis pasižymi tiek finansininkas ir buhalteris, yra tai, jog šie abu asmenys tikrai daug dirbs su skaičiais ir statistika, tačiau, žinoma, tarp šių abiejų profesijų nėra vien panašumai.

Pasak ekspertų, buhalteriui kur kas yra svarbiau turėti itin stiprų analitinį mąstymą, būti labai atidžiam ir kruopščiam ir žinoma, būti pasiruošusiu nuolatos tobulėti. Pradžioje buhalteris ko gero gebės atlikinėti tik elementarias užduotis susijusias su įmonės veikla – parengti ataskaitas su pelno ir nuostolių santykių ar paruošti balansų dokumentus.

Tuo tarpu finansininko rolė įmonėje dažnai ateina su kur kas didesniu atsakomybės jausmu. Tam tikra prasme, galima sakyti, jog finansininkas tam tikra prasme yra dešinioji įmonės vadovo ranka, kadangi jo žinios apie įmonę ir jos visus finansinius reikalus yra iš esmės panašus kaip ir pačio vadovo.

Kartais vadovai iš savo finansinių ekspertų reikalauja netgi ir patarimo dėl tam tikrų sprendimų susijusių su pačia įmone ir jos finansais. Taigi, nors abiejų profesijų principai šiek tiek skiriasi, iš esmės galima sakyti, jog abi šios profesijos yra be galo norint, jog įmonė funkcionuotų tokiu būdu kokiu yra tikimasi.

Kaip tampama buhalteriais ar finansininkais?

Natūralu, jog dažniausias būdas kaip asmuo įgauna ar buhalterio ar finansininko specialybę yra tam tikros iš šių šakų pasirinktos studijos. Pabrėžtina yra tai, jog dažniausiais tokius specialistus ruošia profesinės mokyklos arba koleginį išsilavinimą siūlančios organizacijos.

Apie patį studijų principą, ekspertai taip pat atsiliepia panašia, tai yra, profesiniais skirtumai tarp šių dviejų sferų pasimato, jau vos pradėjus studijas.

Finansininko profesiją pasirinkęs asmuo mokysis analizuoti svarbiausius įmonės finansininus duomenis, rengti svarbiausias ataskaitas bei ruošti planus ar biudžetinius projektus tolesnei įmonės veiklai.

Tuo tarpu buhalterinei apskaitai besiruošiantis asmuo koncentruosis žinoma, ties pagrindiniais apskaitos aspektais pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Jų tikslas – išmokti nuosekliai ir tvarkingai rūpintis svarbiausiais įmonės buhalteriniais reikalais.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme skirtumus tarp finansininko ir buhalterio. Nors abi šios profesijos dirba su finansais ir pinigais, galima sakyti, jog esminiai skirtumai tikrai yra, todėl pati specializacija yra kiek kitokia.