Kokių pradedančiojo klaidų turėtų vengti nauji verslininkai?

Pradėti savo verslą – daugelio žmonių svajonė, ypač jeigu kalba eina apie jaunimą pasižymintį ambicingumu ir rimtais tikslais. Žinoma, čia pasitaiko ir abejonių dėl savo sėkmės.

Ko gero kaip pagrindinę priežastį dėl kurios dauguma jaunų žmonių būtent ir atsisakytų pradėti verslą yra noras turėti finansinį stabilumą, nenoras prisiimti atsakomybės, bijojimas patirti visišką fiasko ir t.t.

Tačiau savo galimybes galima ženkliai pagerinti tikslai žinant ką nuo visko pradėti, taip pat kartu sumažinant ir bendrą klaidų tikimybę.

Šiame straipsnyje – būtent apie tai – dalykai kurių reikėtų vengti norint sėkmingai pradėti savo verslą.

Galvojate apie savo verslo pradžią? Įmonės steigimas vos per 3 d.d.

Svarbiausias dalykas – tinkamas biudžeto planavimas

Planuoti reikėtų tinkamai pradėti net pradėjus patį smulkiausią verslą.

Finansų ekspertai vienbalsiai sutinka, jog net jeigu neturite didelių verslo planų ir manote, jog visas biudžeto ypatybes galėtumėte susidėlioti tiesiog mintyse, geriau vis tiek yra vystyti įprotį viską planuoti iš anksto užvedant dokumentus.

Tokiu būdu bus labai paprasta atsekti savo išlaidas, uždirbtas pajamas ir galėsite matyti ar tikrai einate tinkama linkme. Elektroninės skaičiuoklės šiuo atveju yra nepakeičiamas dalykas – tereiks suvesti savo planuojamas išlaidas ir pajamas mėnesiui į priekį ir tokiu būdu pradėsite vesti statistiką.

Stebinti išlaidas ir bendrąjį biudžetą nebus sudėtinga matyti kurie verslo sprendimai veikia, o kurie – ne ir toliau adaptuoti savo veiklos principus.

Pelnas neatsiras akimirksniu

Verslą paversti pelningu – didelis darbas reikalaujantis jūsų laiko ir pastangų. Nemaža klaida kurią daro pradedantieji – sukuria planus savo verslui remdamiesi tuo, jog jau po kelių mėnesio veiklos jų verslas neš pelno, kitaip tariant atsiras pastovus pirkėjų srautas.

Deja, tačiau taip praktiškai nebūna niekada. Tikėti savo verslu – pagirtina, tačiau svarbu į situaciją pažiūrėti ir realiomis akimis.

Todėl sudarant savo pajamų planą, padidinkite jų savo planuose vien dėl to, jog tikite savo įmonės pajėgumais.

Kitas dalykas, jeigu šiuo metu dirba tam tikroje įmonėje verčiau darbo nemesti. Taip išsaugosite tam tikrą finansinį stabilumą kol jūsų įmonė augs ir galėsite apsispręsti ar verta toliau vystyti jūsų veiklą.

Svarbu strategiškai skolintis

Skolinimasis – vienas populiariausių būdų suteikti verslui finansinių injekcijų. Anksčiau ar vėliau plečiantis verslui prireiks papildomų investicijų, kurias dažniausiai žmonės renkasi suteikti būtent paskolos būdu.

Tiesa ir čia reikės tinkamos plano. Nesvarbu ar tai bus jūsų draugai ar šeima kurie skolins jums pinigus, o galbūt finansinės institucijos – turite turėti aiškų planą kaip grąžinsite tuos pasiskolintus pinigus vėliau ir kaip kuo tikslingiau reikėtų panaudoti tuos pinigus.

Jeigu neturėsite aiškios vizijos, tai vėl gi, jus gali privesti prie ne visai tinkamų verslui sprendimų, galbūt pradėsite leisti per daug iš skolintų pinigų arba juos skirsite netinkamiems tikslams. Vis dėl to, juk juos vėl reikės grąžinti.

Svarbu ir rezervas

Rezervas, kitaip tariant, “pinigai juodai dienai” yra be galo svarbūs bet kokio tipo ar dydžio verslui. Įvarūs finansiniai išbandymai gali užklupti netikėtai, na, o sumažėję pardavimai gali reikšti, jog išlaidas ar skolas reikės padenginėti būtent iš savo sukaupto rezervo.

Pažvelkime vien į dabar vykstančią pasaulinę pandemiją ir kaip ji paveikė įvairius verslus. Daugeliui teko užsidaryti ir apskritai stabdyti savo veiklą, gyventi būtent iš tų sukauptų santaupų.

Ekspertai pataria turėti finansinių išteklių galėsiančių padengti bent jau 3-6 mėnesių išlaidas į priekį. Priešingu atveju, jūsų įmonė gali atsidurti iš ties keblioje padėtyje.

Pagalbos visuomet rasite

Galiausiai vertėtų aptarti ir tam tikrą nusiteikimo klaidą kurią dažnai daro nepatyrę verslininkai. Daug kam atrodo, jog visus reikalus reikia spręsti vieniems patiems pradeda nuo tinkamo finansų planavimo, rūpybos teisiniais, marketingo ar net apskaitos klausimais.

Kitų žmonių pagalba – labai svarbi versle, nesvarbu ar tai būtų buhalteris, teisininkas ar finansų patarėjas. Norint sėkmingai startuoti ir toliau vystyti savo veiklą, svarbu kuo anksčiau sukurti tvirtą pagrindą savo veiklai.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme keletą pagrindinių klaidų kurių reikėtų vengti naujiems verslininkams pradedantiems savo veiklą.

Svarbiausias dalykas – aiškus planavimas, disciplinos laikymąsis, na ir žinoma pasinaudojimas kitų pagalba. Būtent šie dalykai padės padedant jums įsitvirtinti.