Kokios sąsajos sieja verslo vadybą su finansų sritimi?

Verslo vadyba – tai bendra filosofija kuri nurodo tam tikrus ekonominių verslo sistemų valdymo principus.

Nors pati frazė atsidaro dar XIX amžiuje ir iš esmės buvo skirta aprašyti visiškai kitokius procesus nei įprasta dabar, tinkamas verslo valdymas anaiptol aktualus yra lyg šių dienų.

Žinoma, nereikėtų pamiršti ir glaudaus verslo vadybos santykio su finansų sritimi. Nors šios sąsajos taip pat jau egzistuoja kurį laiką, savaime aišku, jog besikeičiant vadybos modeliams keitėsi ir ryšys su finansais.

Šiame straipsnyje – būtent apie tai – ryšį tarp finansų srities ir verslo vadybos.

Mąstote apie savo verslo pradžią? Greitas įmonės steigimas vos per kelias darbo dienas.

Kokios yra pagrindinės vadybos funkcijos versle?

Pasak verslo ekspertų, iš esmės verslo vadybos pagrindines funkcijas galima suskirstyti į 5 bendrinius konceptus pagal kuriuos yra palaikomas bendras verslo funkcionalumas.

Kokie yra sąsaja dar finansų ir vadybos?

Pagrindinė sąsaja tarp finansų ir vadybos žinoma yra tame, jog finansai įmonėje atlieka itin svarbų vaidmenį. Nesvarbu apie kokią vadybos funkciją įmonėje eina kalba, finansiniai reikalai čia visuomet bus aktualus.

Jeigu kalbame apie planavimą – vadybininkas gali sudaryti tikslą pritraukti daugiau investicijų į įmonę, padidinti akcininkų skaičių, arba kurti verslo plėtros tikslus į naujas rinkas ir panašiai. Visiems šiems dalykams, žinoma, reikės tinkamo finansų valdymo.

Pereinant prie kitų vadybininko funkcijų, čia vėlgi bus matomas akivaizdus ryšys su finansais. Kuomet numatyti darbai ir tikslai pasieks įmonės personalą, tikėtina, jog suspėti atlikti visus darbus gerai ir tinkamai, įmonės darbuotojams teks padirbėti ilgiau kas iš vadovų reikalaus finansinių paskatų paskirstymo ir panašiai.

Taigi, finansų pasaulis tikrai su vadyba yra susijęs glaudžiai, ko gero dėl to, jog finansai yra tokia svarbi verslo dalis apskritai.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme ryšį tarp vadybos ir finansų. Abi šios sferos yra itin svarbios norint verslą organizuoti efektyviai ir tinkamai, na o su geru vadybininku nesunku bus pasiekti visų užsibrėžtų įmonės tikslų.