Keletas svarbiausių finansų patarimų jaunimui

Pabaigus studijas ir gavus pirmąjį konkretų darbą po studijų – malonu kiekvienam studentui. Na, o kuomet gauname pirmuosius įmonėje uždirbtus pinigus, kartais gali pasirodyti, jog esame tikri turčiai ir galime nusipirkti bet ką niekam nedraudžiant.

Tačiau pagalvojus apie mūsų studijų paskolą, buto nuomą, komunalines paslaugas, maistą ir socialinio gyvenimo išlaidas, greitai pastebime, jog praktiškai jokių pinigų mes savo sąskaitoje ir nebeturime.

Visai normalu, kuomet neseniai savarankišką gyvenimą pradėję suaugusieji paprasčiausiai nežino kaip elgtis su savo pinigais. Ekspertai pataria kuo anksčiau pradėti formuoti taisyklingus finansų planavimo įpročius kurie leis mėgautis finansine nepriklausomybe.

Šiame straipsnyje – būtent apie tai – keletas bendrų finansinių patarimų jaunimui.

Galbūt planuojate pradėti savo verslą apskritai? Įmonės steigimas itin paprastomis sąlygomis.

Kuo anksčiau pradėkite taupyti pensijai

Ko gero niekas iš mūsų būdami jauni negalvoja apie tai kada ateis mūsų pensinis amžius, juk savo karjerą tiką pradėjome. Apskritai, juk kai kurie jaunuoliai net nežino ką veiks ateinantį savaitgalį, o ką jau bekalbėti apie tai kas bus po 40 metų.

Pasak ekspertų, taupyti savo pensijai vertėtų pradėti kuo anksčiau, kadangi sutaupytos lėšos dažnai būna vienas iš pagrindinių pragyvenimo šaltinių baigus savo karjerą. Dėl šios priežasties reikėtų ne tik pasirinkti pensijos taupymo planą viename iš bankų, tačiau papildomai atsidėti kažkiek pinigų ir patiems.

Vieno JAV instituto atliktoje jaunų žmonių apklausoje kiek įsibegėjus jų karjero matyti tai, jog daugiau apgailestavimo jiems sukelia nepradėjimas taupyti anksčiau. Kuo anksčiau pradėsite taupyti pinigus, tuo geriau jums bus ateityje.

Neapleiskite savo studijų paskolos

Lietuvoje studijos nėra tokios brangios kaip kai kuriose užsienio šalyse, tačiau šis mokestis vistiek gali sukelti nemažai finansinių keblumų. Pabaigus studijas, dar kurį laiką šią finansinę naštą turime nešiotis kartu su savimi.

Tokiu atveju jeigu tik planuojate dar imtis studijų paskolą, natūralu, jog reikėtų įvertinti keletą skirtingų variantų, prieš uždedant galutinį parašą ant pagrindinių dokumentų.

Paprastai skirtingi bankai siūlys skirtingas palūkanas ir sąlygas, todėl jas labai svarbu tinkamai įvertinti jeigu norite pasiimti paskolą pagal savo realias galimybes.

Venkite skolų apskritai

Galiausiai reikia aptarti jūsų bendrąją finansinę situaciją. Jei esate jauni ir neseniai susirado savo pirmąjį darbą, vargu ar galite tikėtis itin didelės algos. Kadangi jaunų žmonių poreikiai yra kiek didesni, jums gali atsirasti noras skolintis tiems norams įgyvendinti.

Vis dėl to tai gali būti tikrai didžiulė finansinė klaida, kurią vėliau galės tekti spręsti. Pasak ekspertų – svarbiausias dalykas yra vengti naudoti tuos pinigus kurių jūs neturite – tai yra skolintis daugiau negu jūs uždirbate.

Prie to pačio, reikėtų išmokti elgtis su savo sąskaitomis ir atidėti kiekvieną mėnesį pakankamą dalį pinigų, jog vėliau netektų kovoti su skolomis.

Pabaigai

Straipsnyje – keletas bendrų patarimų apie tai kaip protingiau vertėtų elgtis su pinigai kuomet esate jauni. Svarbiausia – žinoti savo realią finansinę situaciją gerai apgalvoti savo išlaida, tam, kad būtų išvengta įsiskolinimų.