Keletas įdomybių apie pinigus: ką apie juos turėtume žinoti kiekvienas?

Savaime aišku, jog pinigais mes naudojamės kasdien. Dažnai net negalvodami kas dieną vis kažką nusiperkame, atliekame įvairias mokestines prievoles, ar atsidedame juos „juodai dienai“ kuomet jų neturėsime tiek kiek mums reikia.

Kalbant būtent apie tą pinigų poreikį – dauguma žmonių stengiasi jų turėti tiek, jog visuomet užtektų svarbiausiems poreikiams, o tik retas kuris gyvenime visuomet orientuosis į prabangos prekes.

Faktas – jog pinigų reikia visiems, todėl šiandien pasigilinsime į keletą įdomių faktų apie juos bei pateiksime šiek tiek patarimų kaip reikėtų protingiau taupyti.

Pataupyti pinigus reikėtų ir steigiant savo įmonę. Greitas ir nebrangus įmonės steigimas per 1-3 d.d.

Iš kur atsirado pinigai?

Ne paslaptis, jog senovėje žmonės mainus atlikdavo natūra. Ar tai būdavo maistas ar kitos žaliavos, ilgą laiką piniginio koncepto nebūdavo apskritai.

Nors anksčiau buvo manyta, jog pirmieji pinigai atsirado dar kažkada akmens amžiuje, modernūs tyrimai atskleidė, jog pirmoji civilizacija kuri reguliariai pradėjo naudoti tokį dalyką kaip pinigus buvo Mesopotamija – vienas iš pirmųjų žmonijos lopšių.

Vadinamieji šekeliai buvo pradėti naudoti prieš maždaug 5000 metų.

Kokioje šalyje galima vertingiausią ir menkiausios vertės valiutos vienetą?

Vertingiausios valiutos garbė atitinka Singapūrui kurio cirkuliacijoje vaikšto įspūdingas net 10 000 Singapūro dolerių vertas banknotas, atitinkantis daugiau mažiau apie 7000 eurų.

Tuo tarpu menkiausios vertė valiutos vienetu galime laikyti Uzbekijos sumo centą kurio vertė yra net 10 000 kartų mažesnė už vieną euro centą.

Kas laikomas turtingiausiu pasaulio žmogumi?

Nors visai neseniai jis buvo smuktelėjęs į antrą vietą, šį titulą per labai trumpą laiką vėl susigrąžino „Amazon“ įkūrėjas Jeff Bezos.

Pasak 2021 metų Birželio mėnesio skaičiavimų, jo turtas yra vertinamas įspūdingais 177 milijardo JAV dolerių.
Kiek kainuoja pagaminti pinigus?

Galbūt nustebsite, tačiau nukaldinti naujus pinigus kainuoja brangiau nei jie yra verti. Skaičiuojame, jog nukaldinti naują euro centą kainuoja apie 4 euro centus.

Kodėl monetų kraštai turi „dantukus“?

Ko gero tikrai bent kartą esate pastebėję ant monetos kraštų esančias dantytas briaunas. Jos taip yra kaldinamos ne veltui. Kadangi monetos visuomet yra kaldinamos iš brangiųjų metalų, anksčiau pasitaikydavo nemažai sukčiavimo atvejų bandant jas padirbti.

Dantytos briaunos buvo integruotos, tam, jog sukčiams nepavyktų replikuoti tikrų monetų.

Banknotai nėra popieriniai

Neretai banknotai yra vadinami popieriniais pinigais, tačiau tai nėra teisingas teiginys. Popierius paprastai yra visiškai netvirta medžiaga, o iš jų pagaminti pinigai labai greitai susidėvėtų. Dėl šios priežasties pinigai yra gaminami iš tvirtesnių medžiagų tokių kaip medvilnė ar lino pluoštas.

Kaip pavyzdys, euro banknotai yra iš 100 procentų medvilnės, na o JAV dolerių banknotai yra gaminami iš 75 procentų medvilnės ir 25 procentų lino pluošto.

Kiek užtrunka sutaupyti milijoną?

Sakoma, jog jeigu nuo kiekvienos savo algos atidėtumėte po 1000 eurų milijonui sutaupyti jums prireiktų maždaug 80 metų. Žinoma, daugumai mūsų šalies gyventojų net ir tokios pinigų sumos nepavyktų palikti santaupoms kiekvieną mėnesį.

Paprastai protingiausias būdas uždirbti yra tiesiog tinkamai investuoti.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą pagrindinių faktų apie pinigus. Nors juos naudojame kasdien, vargu ar dažnai susimąstome apie tokias įdomybes kaip šios, tačiau jas, vienu ar kitu atveju svarbu žinoti.