Kaip skolintis protingai? Dalykai apie kuriuos vertėtų pagalvoti

Skolintis pinigų, ypač ne iš draugų ar pažįstamų ko gero nesinori niekam, nebent nėra kitos išeities.

Pasižvalgius po finansų ekspertų nuomones internete, neretai byloja toks teiginys, jog dabar, kuomet ekonominė situacija Lietuvoje yra tikrai nebloga, skolintis pinigų yra vienas iš patogiausių laikotarpių.

Vis dėl to, norint tai padaryti protingai, yra keletas svarbių principų kurių reikėtų laikytis. Šiame straipsnyje – būtent apie tai, pagrindinius dalykus kuriuos reikėtų turėti omenyje skolinantis greitąjį kreditą didesnio mąsto pirkiniui – automobiliui, būstui, o galbūt imant paskolą verslui.

Skolinantis verslui, neturėtumėte leisti daug įsteigiant juridinį asmenį. Greitas ir nebrangus įmonės steigimas vos per keletą dienų.

Nepamirškite savo atsakomybės kitai šaliai

Jei planuojate imti greitąjį vartojimo kreditą, tai žinoma yra vienas iš paprasčiau ir greičiausių būdų gauti skolintų pinigų, neapsiemant įkeisti savo turimo turto. Tiesa, reikėtų gerai pagalvoti ar jums išties reikia pasiskolinti pinigų šiuo atveju. Ar verta būtent dabar pirkti tą išsvajotą naują telefoną, ar leistis į vasaros kelionę į užsienį?

Pirmas principas kurio reikėtų laikytis – tai atsakomybė už pasiskolintus pinigus. Gerai pagalvokite, ar tikrai verta būtent dabar imti pinigus, o galbūt užteks šiek tiek palūkėti ir sėkmingai savo pirkiniui susitaupysite patys? Be to, jausmas, jog užsidirbote kažkam patys bus tikrai kur kas malonesnis nei žinojimas jog turite atsakomybę grąžinti kažkam pinigus.

Įvertinkite ar įsipareigojimus įvykdysite laiku

Kitas dalykas į ką reikėtų atsižvelgti yra jūsų pačių galimybė įvykdyti įsiskolinimo įsipareigojimą laiku. Ar jūsų pajamos yra stabilios ir ar liks tos pačios visą laikotarpį per kurį reikėtų grąžinti pasiskolintus pinigus?

Paprastai pačiose greito kredito svetainėse labai nesunkiai galima apsiskaičiuoti kokio dydžio įmoką jūs galite sau leisti mokėti. Jei lyginant pasiskolintą sumą su ta, kurią mokėsite grąžindami viršija 25 procentus, tikėtina, jog reikėtų pasieškoti geresnio paskolos pasiūlymo.

Naudodamiesi vartojimo kredito sumos skaičiuokle, apskaičiuokite, kokio dydžio kredito įmoką be sunkumų galėtumėte mokėti. Palyginkite pasiskolintą pinigų sumą su ta, kurią turėsite grąžinti. Jei skaičiai rodo daugiau negu 25 proc., o kartais penkiasdešimt procentų ir net daugiau, paieškokite geresnių vartojimo kredito pasiūlymų.

Atkreipkite dėmesį į papildomas sąlygas

Jei randate puikų iš pirmo žvilgsnio pasiūlymą su nedideliais procentais, nevertėtų skubėti iškart jo pasinaudoti. Greičiausiai bus taip, jog bus numatytos tam tikros papildomos sąlygos ar mokesčiai kurie nėra akivaizdžiai matomi iš pirmo žvilgsnio.

Galbūt atsiras tokie dalykai kaip administravimo ar aptarnavimo mokestis, reikės mokėti papildomai už sutarties sudarymą ir panašiai.

Tinkamas įsiskaitymas į sutarties sąlygas jums leis geriau suprasti kaip tiksliai jums bus paskolinami pinigai. Negalima nepaminėti ir galimų baudų už įsipareigojimų nevykdymą ar papildomus mokesčius už vėluojančias grąžinimo įmokas.

Atsižvelkite ir į metinę normą

Būtent metinė bendra vartojimo kredito kainos norma yra svarbiausias dalykas pagal kurį turėtumėte vertinti ar jums toks paskolos pasiūlymas bus naudingas, o ne procentinės palūkanos.

Atsižvelkite ir įvertinkite tai, kokią metinę normą siūlo skirtingos kredito bendrovės, kitaip tariant, kokią pinigų sumą jums reikės sumokėti už tai, jog tie pinigai jums buvo paskolinti iš pirmo. Tokiu būdu matysite, koks pasiūlymas jums iš tikrųjų bus naudingas.

Kadangi šį procentą valstybė reikalauja parodyti klientams įstatymiškai, jūs turite pilną teisę teirautis kredito bendrovės tokio tipo duomenų.

Vertinkite galimas rizikas

Čia vėl gi reikėtų užbėgti įvykiams už akių ir pasiklausti savęs keleto klausimų. Kas bus tuo atveju jeigu staiga neteksiu savo pajamų šaltinio? Ką daryti, jeigu pavėluosiu grąžinti pinigus? Reikėtų tinkamai apgalvoti visas galimas rizikas, o prireikus, pasitarti su specialistu.

Dar vienas galimas sprendimas – apdrausti savo paskolą. Tokiu būdu net ir atsitikus nemaloniems netikėtumams, jūs būsite apsaugoti ir turėsite finansinį stabilumą.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai, kaip reikėtų skolintis greitąjį kreditą protingai. Svarbiausia – tinkamai įvertinti sąlygas bei galimas rizikas, na o tokiu būdu bus pasiskolinta tikrai protingai.