Kaip pasirinkti finansų patarėją?

Finansų patarėjo rolė įmonėje yra paprasti ir aiški – padėti jos vadovybei tvarkyti finansinius išteklius ir siekti tam tikrų ekonominių tikslų.

Tiesa, svarbu pabrėžti, jog jie gali atlikinėti aibę funkcijų, priklausomai nuo to ko reikia klientui: ar tai būtų turto ir biudžeto planavimas, finansų ir investicijų valdymas, ar kažkas dar panašaus.

Manome, jog finansų patarėjo pasirinkimas yra labai svarbus dalykas, tiesa, norint tai padaryti tikslingai reikia žinoti dėl kokios priežasties jūs finansų patarėją apskritai samdote, tam, kad nebūtų švaistomos, na o jo ekspertizės išties būtų naudingos.

Šiame straipsnyje – apie tai ko tipo įmonės patarėjus galite samdytis ir apie tai ką rinktis?

Planuojate steigti įmonę? Greitas įmonės steigimas vos kelias darbo dienas!

Kokių rūšių finansų patarėjų būna?

Finansų patarėjas šiais laikais yra pakankamai lankstus terminas. Kadangi technologijos nuolatos progresuoja pirmyn, atsidarų įmantrių alternatyvų tradiciniams finansų patarėjams.

Vienas iš pavyzdžių – vadinamieji „robo-patarėjai“.

Automatizuoti patarėjai-robotai

Viena iš labiausiai populiarių paslaugų finansų patarimų atžvilgiu yra vadinamieji patarėjai-robotai.

Tai, galima sakyti, yra skaitmeninė paslaugą, kuri veikia pagal jūsų pateiktus atsakymus apie savo investicijas ir kitus klausimus. Vėliau, sistema automatiškai sugeneruoja profilį kuriuo vadovaudamiesi galėsite paprasčiau investuoti.

Galima sakyti, jog tai kartu yra ir paprasčiausias, ir ekonomiškiausias sprendimas įmonei kuriai reikia greito sprendimo už nedidelius kaštų.

Paprastai vadinamieji „botai“ gali padėti ir kitais klausimais pavyzdžiui susidarant sau asmeninį pensijos planą ir t.t., todėl paslaugą galima laikyti išties lanksčia.

Finansų patarėjas internetu

Iš esmės ši paslauga yra panaši kaip jau mūsų aptartas „robotas-patarėjas“. Skirtumas yra tik tame, jog prie tipinės ataskaitos kurios jūs gautumėte iš sistemos, jūs kartu turite galimybę kreiptis virtualiai į žmones-specialistus kurie padės jums atsakyti į visus svarbiausius finansinius klausimus.

Tai apskritai yra kiek jau brangesnis variantas, nei vien „bendravimas“ su robotu. Tai yra puikus sprendimas tuo metu kuomet reikia tokio dalyko kaip finansinis planas ir, žinoma, patarimo iš gyvo žmogaus.

Tradiciniai finansų patarėjai

Nors tradiciniai finansų patarėjai pasižymi tuo, jog juos įmonei samdyti bus brangiausia – čia garantuotai dirbsite tik su aukščiausio lygio finansų planuotojais, brokeriais bei patarėjais. Kartais įmonėje vienas specialistas gali turėti net keletą iš minėtų kvalifikacijų, taigi jūsų įmonės problemos bus sprendžiamos dar greičiau.

Neretai tai būna ir pats brangiausias įmonėms sprendimas, todėl tai yra rekomenduotina rinktis tik didesnio mąsto įmonėms kurioms reikia pakankamai kompleksiškų finansinių sprendimų.

Kaip žinoti kas man bus geriausia?

Pagrindiniai dalykai į kuriuos vis dėl reikėtų atkreipti dėmesį yra jūsų finansinės galimybės ir tai, kokių sprendimų jums reikia.

Apskritai finansų patarėjai yra garsėjantys tuo, jog jie yra pakankamai brangi finansinė paslauga. Tačiau, kaip matyti iš mūsų pateiktų pavyzdžių, atsiranda vis daugiau paprastoms įmonėms „įkandamų“ sprendimų.

Pasikatorsime, manome, jog didesnio mąsto įmonėms vertingiausias sprendimas yra rinktis realią finansinio patarėjo konsultaciją, na o mažesnės įmonės puikiai apsieis su internetinėmis konsultacijomis arba programine įranga.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme finansų patarėjo temą. Galima sakyti, jog tai yra išties nemažai finansinių išteklių reikalaujančios paslaugos, tačiau į jas tikrai verta investuoti jeigu jums reikia finansų valdymo patarimo.