Įmonių pavadinimų registras

Įmonių pavadinimo registras – tai vieta kur registruojami nauji juridinių asmenų pavadinimai Registrų centre.

Tinkamo savo verslo pavadinimo sukūrimas yra vienas iš svarbiausių pirminių žingsnių steigiant įmonę, kadangi pavadinimas turėtų būti ne tik efektyvus reflektuojant jūsų įmonės viziją, tačiau paprastas ir įsimintas.

Šiame straipsnyje – kiek plačiau apie tai kaip įmonės pavadinimas yra registruojamas Registrų centre.

Norite, jog įsteigtume jūsų įmonę greitai ir paprastai? Patogus įmonės steigimas.

Įmonės pavadinimo tikrinimas Registrų centre

Tam, kad jūsų naujos įmonės pavadinimas būtų užregistruotas Registrų centro Juridinių asmenų registre, jis privalo būti unikalus ir skirtis nuo bet kokio kito juridinio asmens pavadinimo ar prekinio ženklo.

Savo pavadinimo unikalumą būtina patikrinti keturiais aspektais:

Vėlgi pasikartosime, jūsų įmonės pavadinimas neturi būti tapatus su Juridinių asmenų registre esančių įmonių pavadinimais. Pateikus jį registrų centro darbuotojams, šie savo ruožtu patikrins pavadinimo techninį tapatumą.

Kaip pavyzdys, UAB „Įmonė“, UAB „Įmonėlė“ ar UAB „Mano įmonė“ yra laikomi kaip trys skirtingi pavadinimai, todėl jie bus laikomi netapačiais. Tačiau jei registre jau bus UAB „Įmonė“, o jūs pateiksite prašymą dėl pavadinimo MB „Įmonė“, įmonės pavadinimo registruoti negalėsite, kadangi čia skirsis tik jos teisinis statusas.

Todėl reikėtų implementuoti tokias priemones kaip skirtingas priešdėlis, priesaga, žodžių kombinacija ar kažką kitą, norint unikalizuoti pavadinimą savaip.

Kokia tvarka centro darbuotojas įrašys jūsų pavadinimą?

Kažkada jau esame kalbėję apie duomenų ir dokumentų pateikimą Juridinių asmenų registrui, taigi prašymą dėl įmonės pavadinimo reikės pateikti tokiais pat būdais, tai yra elektroniniu arba popieriniu būdu.

Teikiant prašymą raštiškai, užpildytą JAR-5 formą galima pateikti bet kokiame Registrų centro padalinyje. Pabrėžtina, jog prašyme gali pateikti tik vieną pavadinimą.

Jei pildote viską elektroniniu būdu, tuomet atvykti į kurį nors iš padalinių nereikia, užtenka užpildyti viską klientų aptarnavimo savitarnos sistemoje.

Prisijungus prie jos elektroniniu parašu, reikia pasirinkti skiltį Juridinio asmens prašymai ir Prašymas laikinai įrašyti pavadinimą į JAR.

Kuomet užpildysite duomenis ir juos išsaugosite, teikiamą prašymą reikės pasirašyti tuo pačiu elektroniniu parašu su kuo pirmai prisijungėte. Kartu neatsijungus nuo sistemos reikės sumokėti ir pavadinimo registravimo mokestį Registrų Centrui.

Primename, jog jei steigiate įmonę elektroniniu būdu, įmonės pavadinimo pateikimas ir laikinas įrašymas į JAR yra privalomas.

Pateikus prašymą, Registrų centro darbuotojas, jūsų įmonės pavadinimą tikrins dėl tapatumo:

Jei viskas tinka, tuomet jūsų pavadinimas bus įtrauktas laikinai į Registrą, nė vėliau kaip per 1 darbo dieną. Pavadinimas yra saugomas 6 mėnesius po laikino įregistravimo.

Pabaigai

Straipnyje trumpai aptarėme naujos įmonės pavadinimo registravimą ir keletą dalykų apie Juridinių asmenų registrą. Sugalvojus savo verslo pavadinimą ir išsamiai patikrinus jo unikalumą, užregistruoti įmonę jūsų norimu vardu bėdų neturėtų kilti.