Įmonės pavadinimo keitimas

Įmonės pavadinimo keitimas – tai procedūra kurios metu yra pakeičiamas juridinio asmens pavadinimas į kitą vardą.

Kuomet įvyksta įmonės steigimas, vėliau dėl tam tikrų priežąsčių gali atsirasti poreikis pakeisti verslo vardą. Būtina pabrėžti, jog tai galima padaryti bet kokiam juridiniam asmeniui, ar tai būtų IĮ, MB, AB, UAB ar kitas juridinis asmuo.

Kaip išsirinkti įmonės pavadinimą →

Pirmasis dalykas nuo kurio reikėtų pradėti įmonės pavadinimo keitimą – tai visuotinis įmonės dalininkų susirinkimas kuriame turi įvykti balsavimas dėl tokio veiksmo. Vėliau seka, kiti įmonės pavadinimo keitimo etapai.

Šiame tekste aptarsime pagrindinius principus pagal kuriuos bus vykdomas juridinio asmens pavadinimo keitimas.

Pagrindiniai įmonės pavadinimo keitimo etapai

Juridinio asmens pavadinimo procesas yra vykdomas remiantis Lietuvos Respublikos Civiliniu Kodeksu ir apie planuojamą pavadinimo keitimą turi būti viešai pranešta pagrindiniuose įmonei aktualiuose kanaluose.

Šiuo atveju pagrindiniai etapai yra:

Pirmasis etapas – balsavimas dėl keitimo

Norint pakeisti įmonės pavadinimą visų pirma reikia organizuoti įmonės dalininkų balsavimą dėl šio klausimo. Nubalsavus teigiamai, yra imamasi tolesnių etapų, t.y. Informuojami akcininkai pranešimu ir kreipiamasi į Juridinių asmenų registrą.

Antrasis etapas – pranešimas akcininkams

Pagal LR CK yra numatyta, jog prieš keičiant pavadinimą, įmonė privalo viešai apie tai pranešti visiems savo akcininkams. Visi išsiųsti pranešimai atitinkamiems asmenims privalo būti išsaugomi.

Trečiasis etapas – kreipimasis į notarą keisti įstatus

Kalbant apie įmonės įstatų keitimą, pavadinimo keitimas, kaip ir bet koks kitas pokytis nuostatose turi būti derinamas ir patvirtinimas su notaru.

Verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog jūsų naujojo įmonės pavadinimo notaras netikrins atsižvelgus į LR teisės aktus, jis tik patvirtins pasikeitusius įmonės įstatus. Tik laikinas užregistavimas Juridinių asmenų registre galės užtikrinti, jog jūsų pavadinimas galės būti patvirtintas.

Ketvirtasis etapas – kreipimasis į Registrų Centrą

Paskutinis žingsnis būtų kreiptis į Juridinių asmenų registrą, dėl naujo pavadinimo suteikimo ir jo užregistravimo Juridinių asmenų registre.

Centro darbuotojui patikrinus ir jeigu viskas viską atitinka, pavadinimas bus užregistruotas.

Dokumentų pateikimo būdai

Tiesioginis būdas, teikiant duomenis ir duomenis tiesiai į Registrų centrą.

Jei dokumentus teikiate tiesiogiai, jums reikės:

 

Elektroninis būdas, kuomet viskas yra pateikiama Registrų centro e-sistemoje.

Šiuo atveju reikės visų tų pačių dokumentų kaip ir kreipiantis tiesiogiai, tačiau pabrėžtina, jog pateikimas elektroniniu būdu galioja ne visoms juridinių asmenų formoms.

Pateikti duomenis elektroniniu būdu gali:

 

Keičiant pavadinimą elektroniniu būdu, visi duomenys yra pateikiami ir tvarkomi naudojant Registrų centro elektroninę sistemą, prie jos prisijungus ir patvirtinus jų pateikimą įmonės atstovo elektroniniu parašu.

Centro darbuotojui peržiūrėjus ir patvirtinus pateiktus dokumentus, naujas įmonės pavadinimas bus laikinai užregistruotas Juridinių asmenų registro sistemoje. Šis būdas yra kur kas patogesnis ir greitesnis, kadangi taupomas laikas ir nereikia rūpintis fizinėmis dokumentų kopijomis.

Kaip pateikti duomenis Registrų centro elektroninėje sistemoje?

Kuomet prisijungiste prie pagrindinės sistemos, iš meniu turėsite pasirinkti keletą punktų. Tai yra paeiliui:

 

Suvedus visą informaciją, jums automatiškas bus sugeneruotas JAR-1 prašymas. Pabrėžtina, jog tokius dokumentus kaip dalininkų susirinkimo protokolas ir įmonės atstovo asmens dokumentas turės būti įkeltas jūsų pačių, atskenavus PDF formatu.

Kartu reikės įkelti ir įrodymus, jog apie pavadinimo keitimą pranešėte viešai ir informavote savo akcininkus raštu ar kitu būdu. Pateikus visus duomenis, per 3 darbo dienas gausite atsakymą iš Registrų centro ar viskas atitinka reikalavimus.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme įmonės pavadinimo keitimo klausimą. Tvarkant dokumentus elektroniniu būdu, viską galima susitvarkyti itin greitai ir paprastai, jei atsirado poreikis pakeisti juridinio asmens pavadinimą.

Reikia pagalbos su dokumentais ir reikalavimas dėl pavadinimo keitimo ar kitais įmonės steigimo klausimais? Kreipkitės į Finance LT komandą, esame pasiruošę padėti ir sutvarkyti viską už jus.