5 dažniausios finansų valdymo klaidos

Nedaug arba išvis nuosavo verslo valdymo patirties neturintys asmenys dažnai susidaria su tokia situacija kuomet reikalai nesisuka tokia linkme kokia norėtųsi.

Pasak finansų ekspertų didžiąja dalimi verslo sėkmė priklauso ne tik nuo pačios idėjos ar bendrovės konkurencingumo, tačiau ir tai kaip jos vadovai mokės elgtis su jos piniginiais srautais.

Būtent finansinio valdymo ir atitinkamos strategijos ypatybės paprastai daugeliui vadovų sukelia daugiausia keblumų. Geriausias sprendimas tokiu atveju yra tinkamai susipažinti su finansinio valdymo pagrindais, kurie leis žymiai saugiau ir užtikrinčiau jaustis rinkoje.

Šiame straipsnyje – trumpai apie dažniausias finansų valdymo klaidas ir taip, kaip jų reikėtų vengti organizuojant savo nuosavą verslą.

Ieškote kaip įsteigti savo firmą? Skubus įmonės steigimas vos per keletą dienų.

Blogas investicijų į verslą finansavimas

Dar kitaip šį metodą finansininkai vadina trumpalaikiu skolinimųsi. Tokios paskolos yra investuojamos į turtą kuris atsiperka tik per ilgą laiką.

Tai reiškia, jog kuomet ateis metas grąžinti pasiskolintus po pakankamai trumpo termino, galite susidurti su savo įmonės skolomis ar nemokumu.

Prastai įvertintas įmonės augimas ir per didelis finansinių įsipareigojimų apsiėmimas

Dažnai nepatyrę vadovai imasi prastai apgalvotų investicijų, o galiausiai gaunasi tokia situacija, jog įmonėje pritrūksta pajamų ir praktiškai tampa nebeįmanoma vykdyti savo įsipareigojimų. Finansų ekspertai primena apie tai kaip reikėtų auginti savo verslą.

Būtina užtikrinti progresyvų ir organišką savo bendrovės augimą, o ne šokti „aukščiau bambos“ visiškai neapgalvojus savo galimybių. Internete yra gausu vadinamųjų „influencer’ių“ ir motyvatorių kalbančių apie tai kuomet versle niekada nereikia bijoti apsiimti rizikos, kadangi kitaip sekmės nesulauksite.

Tačiau tai yra tiesa tik iš dalies. Dažnai savo galimybių neįvertinę verslininkai savo įmonę nuveda prie labai sudėtingos padėties.

Verslo planai su nepakankamai įvertinta rizika

Dar viena pakankamai dažna pradedančiųjų verslininkų klaida yra tai, jog jų verslo planas būna per daug optimistiškas, o galima rizika nėra tinkamai įvertinama. Dažnai norisi galvoti, jog versle visuomet viskas bus gerai, o jokių sunkumų niekada neiškils.

Deja, tačiau ne visuomet bus tokia situacija, jog visąlaik bus pakankamai pajamų, ar gerai uždirbamas pelnas. Tai reiškia, jog prastai įvertinus situaciją, jūs nebegalėsite tinkamai vykdyti savo finansinių įsipareigojimą.

Todėl sudarant verslo planą reikėtų gerai atsižvelgti ir į galimas rizikas.

Nepakankamai finansinio raštingumo žinių ir disciplinos

Galbūt tai yra kiek aktualiau smulkiesiems verslininkams, tačiau tinkamos disciplinos turėjimas ir finansinio raštingumo žinios yra itin svarbios norint tikėtis sėkmės savo versle. Vien matyti tai, jog savo sąskaitoje turite pinigų dar nereiškia, jog viskas su verslu automatiškai yra gerai.

Tinkamas piniginių srautų planas ilgam laikui į priekį, leis labai paprastai matyti iš kur galėsite uždirbti pajamų, kokias finansines prievoles ir kam jas turėsite, kur galite pataupyti, o kur galbūt reikia ieškote tinkamų alternatyvų.

Blogas planavimas vėlgi prives prie to, jog nebebus srautų tinkamai finansuoti savo verslą, atsiras skolos ir nemokumas, na o galiausiai tiesiog trūks lėšų.

Nepasinaudojimas paramos galimybėmis

Kai kurie verslininkai arba nepakankamai pasidomi galimybėmis paramai arba paprasčiausiai priima paramą tinkamai neapgalvoję savo verslo idėjos. Kai kurios rinkos ir taip yra itin konkurencingos, o pasiūla – peteklinė, todėl sulaukti sėkmės apskritai yra labai mažai šansų.

Šiuo atveju būtina žinoti ne tik apie paramos verslui galimybes apskritai, tačiau kartu ir mokėti tą gautą paramą panaudoti, nes priešingu atveju ją teks grąžinti, jei jūsų idėja nepavyks.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme apie dažniausiai pasitaikiančias finansines klaidas versle. Galima sakyti, jog finansų valdymas yra ko gero pati svarbiausia jūsų veiklos sritis, todėl itin svarbu žinoti puikiai tai, ką darote.